خرید اینترنتی عسل خالص سبلان عسل طبیعی دامنه سبلان را از فروشگاه عسل دی جی بال بخرید عسل طبیعی با موم و شهد انواع محصولات عسل نمونه

خواص و فواید ژل رویال

خواص و فواید ژل رویال اگر میخواهید از فواید ژل رویال برای درمان انواع بیمارهای و فواید و خواص آن برای پوست و بدن و بیماران و کودکان مطلع شوید پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را به دقت بخوانید.

پس گفتیم که زنبورهای پرستار موظفند تا به زنبورهای نوزاد ژل رویال بدهند این نوزادهای کوچک با مصرف ژل رویال رشد کرده و خود نیز به کمک زنبورهای دیگر میروند با بزرگتر شدن دیگر از ژل رویال استفاده نمیکنند و از گرده و عسل تغذیه میکنند.

دو: تغذیه ملکه مادر

از غذاهای اصلی ملکه ژل رویال میباشد زنبور ملکه از اوایل زندگی خود با ژل رویال تغذیه میکند و تا آخر عمر نیز از آن استفاده میکند به همین دلیل است که زنبور ملکه تفاوتهای بسیاری با زنبورهای دیگر دارد. زنبور ملکه از یک نژآد خاص یا زنبورهای کاگر متولید میشود .

زنبورهای کارگر عمر کوتاهی دارند و زنبوره ملکه نیز تا ۶ سال عمر میکند زنبور ملکه از نظر جثه بزرگتر از زنبورهای کارگر میباشد .زنبورهای کارگر همگی عقیم میباشند و اصلا قدرت تخم ریزی ندارند اما ملکه زنبور عسل با توجه به قدرت بالای خود در باروری فقط با یک بار جفت گیری با زنبور عسل نر میتوانند تا آخر عمر تخم ریزی کنند.همه این تفاوتها فقط با یک چیز ممکن است و آن تغذیه با ژل رویال میباشد.با یک نکته کوچک و با اهمیت به ما نشان میدهد که ژل رویال چه اهمیتی در تغذیه ملکه مادر دارد.

ژل رویال

ژل رویال

انسانها از گذشته های دور با ژل رویال آشنا بوده اند آنها به تفاوت آشکار زنبورهای کارگر و معمولی با زنبور ملکه پی برده بودند و در دوران عهد عتیق اولین نشانه ها از استفاده از ژل رویال به چشم میخورد هر چند مشخص نیست که آیا آنها به خواص ژل رویال پی برده بودند یا خیر اما در این دوران از ژل رویال برای درمان سوختگی استفاده میکردند البته شواهد در این زمینه بسیار کم است و امکان دارد با عسل اشتباه گرفته شده باشد.

ژل رویال یک ماده خوراکی است که سیستم گوارشی انسان میتواند آن را هضم کند . اما مشکلی که وجود دارد نحوه نگهداری آن است زیرا در دماهای محیط یا حتی دمای سردتر از محیط ژل رویال فاسد شده و خواص خود را از دست میدهد بنابراین تلاش میشود تا ژل رویال را به صورتهای گوناگون به مصرف رساند

خواص ژل رویال

ژل رویال خام و مایع ماده خامی میباشد که به روشهای گوناگونی از کندوی زنبور عسل استحصال میشود .همین ماده ساده هم به دلیل اینکه به سختی به دست آمده مدت زمان زیادی طول میکشد تا جمع آوری گردد .چون خود زنبور عسل هم به این ماده نیازمند است و زنبورداران باید دقت کافی در برداشت آن داشته باشند بنابراین بیشترین برداشت ژل رویال از کندوهای به اصطلاح یتیم و فاقد ملکه انجام میگردد.

ژل رویال خام را میتوان به صورت خوراکی مصرف کرد اما به دلیل اینکه زود فاسد میشود باید در فریزر نگهداری شود اگر قصد خرید ژل رویال دارید حتما باید آن را به صورت فریز شده در خانه نگهداری کنید.

 

ژل رویال یخ زده
اولین راهکار برای جلوگیری از فاسد شدن ژل رویال خام، به انجماد رساندن آن است. ژل رویال در دمای تقریبی منفی ۱۸ درجه سانتی گراد به انجماد می‌رسد. به همین منظور، فروشندگان ژل رویال سعی می‌کنند تا این ماده را به این دما رسانیده و سپس در فریزر‌های مخصوص نگهداری کنند. در این صورت خطر فاسد شدن یا از دست رفتن خواص ژل رویال، کم می‌شود.

شما می‌توانید ژل رویال یخ زده خریداری کنید. اگر شاه انگبین یخ زده بخرید، دیگر نگرانی از بابت انتقال این ماده از فروشگاه تا منزل را نخواهید داشت. بعد از اینکه به منزل رسیدید، کافی است ژل رویال را در دمای ۰ تا منفی ۵ درجه نگهداری کنید. این کار در فریزر‌های معمولی نیز امکان پذیر خواهد بود.

بهترین روش استفاده از ژل رویال تبدیل کردن این ماده به پودر است تبدیل این ژل به پودر فرآیندی گران و بسیار پیشرفته میباشد که با استفاده از دستگاههای خاصی ژل رویال را تا منفی ۷۵ درجه فریز میکنند تا آب از ژل جدا شده و ماده اصلی و اولیه آن به دست آید.در این حالت است که خواص و فواید ژل رویال همانگونه باقی میماند.

ژل رویال

ژل رویال

این اتفاق دقیقا شبیه به زمانی است که با حرارت دادن آب نمک، آب این محلول را تبخیر کرده و به نمک موجود دسترسی پیدا می‌کنید. در این صورت هیچ گونه تغییری در خواص و ماهیت نمک ایجاد نمی‌شود. پودر کردن ژل رویال در دمای سرد نیز شباهت زیادی به این مثال دارد. شما با یک ماده موثر از ژل رویال مواجه هستید که هیچ تغییری در خواص آن ایجاد نشده است. کافی است کمی از پودر ژل رویال را با بزاق دهان خود ترکیب کنید تا دوباره به ژل رویال اولیه تبدیل شود.

کپسولهای ژل رویال

به دو روش تهیه مشود: در یکی از این روشها از پودر ژل رویال استفاده می گردد . که آن را به صورت تنها یا با ترکیبی از مواد دیگر عرضه میکنند در این روش نگهداری و استفاده از ژل رویال راحت تر و آسان تر میباشد.

روش دوم استفاده از کپسولهای خوراکی است که با استفاده از مواد نگهدارنده تهیه میشود که خاصیت خود را زود ازد دست داده و بیشتر در کشورهای اروپایی عرضه میشود.

ترکیب عسل با ژ ل رویال نیز یکی از روشهای استفاده و مصرف میباشد.عسل به صورت طبیعی از ژل رویال محافظت میکند میتوان به ازای ۲ یا ۳ گرم ژل رویال خام از ۱۰۰ گرم عسل استفاده کرد.

مصرف ژل رویال باید با تشخیس طبیب انجام گیرد. و مقدار و دوز آن در افراد مختلف متفاوت میباشد.

از ژل رویال به صورت موضعی و کرم هم میتوان استفاده انواع کرمهای ترمیم پوست و درمان سوختگی و ضد حساسیت از ژل رویال به دست می آید.از ژل رویال برای تغذیه کودکان نیز با ترکیبی از عسل و سیاهدانه و ژل رویال میتوان استفاده نمود.

ژل رویال در درمان ناباروری کاربرد داشته و ماده ای شناخته شده میباشد. از ژل رویال در درمان آلزایمر و فراموشی و همچنین درمان سرطان های مختلف در علم پزشکی امروز استفاده میگردد. درمان سرطانهای زنانه مانند سرطان رحم و پستان نیز یکی از کاربردهای ژل رویال میباشد.

 

ژل رویال

ژل رویال

از ژل رویال برای تقویت استخوانهای بدن و مبارزه و درمان پوکی استخوان میتوان استفاده کرد.ژل رویال در تقویت استخوانهای انسان نقش بسزایی دارد و دارای خواص پیشگیرانه میباشد.

افزایش انرژی بدن و تنظیم فشار خون،ّ برطرف کردن کم خونی نیز از خواص بیشمار ژل رویال میباشد البته باید قبل از استفاده از ژل رویال و هر ماده خوراکی و دارویی دیگر با پزشک خود مشورت نموده و از راهنمایی های او استفاه نمایید.

برای خرید ژل رویال اصل کلیک کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد ژل رویال کلیک کنید.

  • اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی :