خرید اینترنتی عسل خالص سبلان عسل طبیعی دامنه سبلان را از فروشگاه عسل دی جی بال بخرید عسل طبیعی با موم و شهد انواع محصولات عسل نمونه

خواص عسل در بخش درمان و زیبایی

انسان ها از هشت هزار سال پیش شروع به کشت عسل کردند.قدیمی ترین عسل به جامانده در گرجستان کشف شد.عسل رابه طور گسترده در مصر و یونان باستان استفاده می کردند.عسل در قرن شانزدهم میلادی پیش از آنکه شکر در دسترس انسان قرار بگیرد به عنوان یک مایع شیرین کننده استفاده می شد.

خواص درمانی و زیبایی عسل

عسل ماده غذایی فوقالعاده با روند تولید شگفت انگیز است.عسل ترکیبی از قند،آنزیم ها،مواد معدنی،ویتامین ها و آمینو اسیدهاست.عسل با وجود فروکتوز بالا،اگر در حد اعتدال مصرف شود.خواص بسیاری برای سلامتی دارد.

 

خواص درمانی عسل

خواص درمانی عسل

 

خواص درمانی عسل

درمان سرفه و سرماخوردگی

تحقیقات انجام شده نشان دهنده این است که عسل می تواند به طور موثری سرفه را کاهش داده و به مرور باعث توقف سرفه کردن بشود.طبق یافته های مطالعات انجام شده عسل می تواند حتی به اندازه ی داروی ضد سرفه اثربخش بوده و با کاهش سرفه های شبانگاهی باعث بهبود خواب در کودکان شود.ترکیب عسل و لیمو حالت احتقان گلو را از بین برده و باعث بهبودی خواهد شد.استفاده از عسل همچنین می تواندسرماخوردگی را تا دو روز کاهش دهد.

عسل تنظیم کننده فشار خون

طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده عسل تاثیر زیادی بر فشار خون بالا دارد. همچنین در یک آزمایش نشان داده شد که عسل آثار مطلوبی بر روی حیوانات آزمایشگاهی که کالری زیادی مصرف کرده بودند داشت.

بهبود سلامتی قلبی با عسل

آنتی اکسیدانهایی که در عسل وجود دارندبه محافظت از قلب کمک بسیاری می کند.هم چنین عسل با کاهش بی نظمی ها و درهم ریختگی های ناشی از اکسیداسیون که به کلسترول بد خون مربوط است باعث بهبودی قلب می شود.هم چنین عسل با کاهش رسوب مواد در شریانهای قلبی و عروقی از بروز حمله قلبی جلوگیری می کند.از طرف دیگر پلی فنل موجود در عسل می توانددر سلامتی قلب نقش داشته باشد.

 

 

خواص درمانی عسل

خواص درمانی عسل

نقش عسل در کاهش ریسک ابتلا به دیابت

دامنه ی شاخصه قندی عسل در هر جا بین ۴۵ تا ۶۴ است که یک معیار متعادل محسوب می شود.مصرف عسل برای وزن و چربی بدن افراد مبتلا به دیابت آثار مفیدی دارد. در مطالعات دیگری نشان داده شده است که عسل اگر با داروهای ضد دیابتی ترکیب شود.آثار مفیدتری بر روی مبتلایان به دیابت خواهد داشت.

خواص درمانی و زیبایی عسل

کاهش مبتلا شدن به سرطان با عسل

ترکیبات فنولیکی که در عسل وجود دارد خاصیت ضد سرطانی داشته و می تواند در بروز بسیاری از بیماریهای سرطانی جلوگیری کند.به دلیل فعالیت ضد التهابی عسل یکی از بهترین مواد غذایی در پیشگیری از سرطان است.عسل باعث می شود سیستم بدن انسان تعدیل شده که این عامل درمان سرطان را موثر می کند.

 

درمان مشکلات معده با عسل

خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی عسل می تواند دامنه گسترده ای از مشکلات معده را درمان کند.یک قاشق از عسل خام می تواند از تولید بیش از حد گاز معده جلوگیری کند.

 

خواص درمانی عسل

خواص درمانی عسل

 

افزایش انرژی با عسل

به دلیل وجود موادی مانند آنزیم ها ،پروتئین ها و مواد معدنی و آمینواسیدها در افزایش انرژی بدن می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.قند موجود در عسل بیشتر از قند مصنوعی می تواند به بدن انرژی بدهد.

خواص درمانی و زیبایی عسل

افزایش ایمنی بدن با عسل

عسل به دلیل وجود متیل گلیوکسال مسئولیت فعالیت ضد باکتری است .که این ترکیب می تواند ایمنی بدن را ارتقا دهد.از طرفی این ترکیب تولید سیتوکینز (پیام رسان سلولهای ایمنی بدن) را تحریک کنند.

 

عسل و سلامتی ناخن ها

عسل می تواند سلامتی ناخنها را افزایش داده و به درمان قارچ پا کمک کند.

 

 

خواص درمانی عسل

خواص درمانی عسل

 

 

عسل و زیبایی پوست

استفاده از ماسک عسل می تواند در افزایش شفافیت پوست و از بین بردن آکنه و نقاط سیاه روی پوست کمک کند.

 

عسل و درمان چین و چروک پوست

عسل به عنوان یک روان کننده طبیعی می تواند لایه های بالایی پوست را مرطوب کند.این رطوبت اضافی در بهبود چین و چروک صورت بسیار مفید میباشد.همچنین محتوای آنتی اکسیدانی عسل به تاخیر پیری کمک کند.با استفاده از انواع ماسک عسل و استفاده روزانه از ان می توانید روند چین و چروک پوست را به تاخیر انداخته و چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست را درمان کنید.

برای خواندن مطالب  بیشتر و خرید عسل اصل و طبیعی میتوانید بر ادامه مطلب کلیک کنید

  • اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی :