خرید اینترنتی عسل خالص سبلان عسل طبیعی دامنه سبلان را از فروشگاه عسل دی جی بال بخرید عسل طبیعی با موم و شهد انواع محصولات عسل نمونه

آیا میدانید عسل چگونه تولید میشود؟ نحوه تولید عسل

آیا میدانید عسل چگونه تولید میشود؟ نحوه تولید عسل این سوالی است که خیلی از ما از خود میپرسیم که زنبورها چگونه عسل تولید میکنند. فرایند تولید عسل چیست.زنبورهای عسل برای تولید عسلی که دارای ویژگی های خاص و خوب باشد ، زحمت و تلاش زیادی میکشند. برای اینکه یک کیلوگرم عسل تهیه شود حدودا سه کیلوگرم شهد لازم است که توسط ۲۰ هزار زنبور که آن شهد را از ۴ میلیون گل جمع آوری میکنند به دست آید.

زنبورها مجبورند برای تهیه آن مسافتی در حدود ۳ برابر دور زمین را طی کنند تا بتوانند یک کیلو عسل تولید کنند. پس با ما باشید تا به سوال شما با عنوان آیا میدانید عسل چگونه تولید میشود؟ به بهترین نحو ممکن جواب دهیم.

آیا میدانید عسل چگونه تولید میشود؟

آیا میدانید عسل چگونه تولید میشود؟ نحوه تولید عسل

مراحل تولید عسل توسط زنبور.

  1. زنبورهایی که در زنبورستانها و مزارع پرورش زنبور عسل و تولید عسل میباشند یاد گرفته اند که به صورت غریزی شهد  موجود در گلها را مکیده و در قسمتی از شکم خود که به معده عسل معروف است نگهداری نمایند.
  2.  بعد از مراجعه به کندو آنها را تخلیه نمایند به غیر از شهد زنبورها گرده های گل را نیز جمع آوری مینمایند اگر یک زنبور را از نزدیک دیده باشید، خواهید دید که گردهای رنگارنگی تمام بدن و کرک و موهای آن را پوشانده است زنبورها این گرده ها را جمع کرده و در قسمت
  3. تحتانی بدن خود جمع میکنند در این قسمت موهای کلفت تری وجود دارد که گرده ها را روی پاهای عقبی زنبور نگهداری میکند.
  4.  بعد از اینکه شهد ۱۵۰ گل و پر کردن سبد تمام شد زنبورها به کندوی خود باز میگردند در بین راه زنبور آنزیمهای خاصی را به شهد اضافه مینماید که این کار باعث تجزیه مولکولهای قند موجود در شهد ،به گلوکز و فروکتوز میشود تمام این کارهای شگفت انگیز در طول مسیر بازگشت به کندو انجام میپذیرد.
  5. وقتی زنبورها به کندو میرسند شهد جمع آوری شده را به زنبورهای کارگر میدهند زنبورهای کارگر این شهد را آنقدر میخورند و بازمیگردانند تا به غلضت مناسب رسیده و در سلولهای ۶ ضلعی کندو ذخیره کنند.
  6. در مرحله بعد در سلولهای شش ضلعی را باز میگذارند تا فرآیند تبخیر رطوبت به صورت طبیعی و بال زدن زنبورها روی آنها انجام گیرد.
  7. بعد از خشک شدن شهدها درب سلولها را با موم میبندند.حالا عسل شما آماده است و میتوانید برای خرید عسل اقدام کنید.

فروشگاه اینترنتی عسل دی جی بال با ارائه عسلهای ناب و طبیعی دامنه سبلان و ارسال به تمامی نقاط ایران در خدمت شما میباشد

 

 

عسلک و شیره گیاهان

عسلک و شیره گیاهان

عسلک چیست و زنبورها چگونه ان را تبدیل به عسل میکنند؟

شاید شما هم اگر بر روی تنه درختان خاصی دقت کرده باشید شیره هایی میبینید که مانند عسل از درخت سرازیر شده که مورد استفاده حشرات و زنبورها قرار میگیرد.

نام دیگر عسلک عنصر قهوه ای یا عسل جنگلی میباشد که زنبورها میتوانند به جای شهد گلها از این ماده نیز استفاده کنند.

البته این کار بیشتر توسط حشرات دیگری مانند مورچه ها و حشرات دیگر انجام میپذیرد و زنبورهای اهلی و عسل بسیار کمتر از این ماده استفاده میکنند.

  • اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی :